Dodany: 2018-02-27 11:20:30
 

Czy to depresja?

Jeśli od dłuższego czasu masz obniżony nastrój i nic Cię nie cieszy, a ponadto nie potrafisz w nocy spać i najchętniej spędzałbyś całe dnie w łóżku, to najwyższy czas, aby udać się po pomoc.

Najlepszym specjalistom w tym przypadku będzie psycholog Wadowice, który podczas terapii indywidualnej zajmie się najpierw znalezieniem przyczyny Twojego smutku i złego samopoczucia, a później będzie chciał razem z Tobą rozwiązać problem. Terapia ma też za zadanie nauczyć Cię jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami, aby przygnębienie nie było naszą pierwszą reakcją na zachodzące zmiany. Czasami do pełnego powrotu do zdrowia psychicznego wystarczy kilka tygodni, a niekiedy terapia musi być długotrwała. W bardzo skomplikowanych przypadkach może trwać nawet kilka lat.

Najważniejsza jednak jest chęć pacjenta do zmiany swojego życia oraz odpowiednie nastawienie. Istotną kwestią będzie również wsparcie ze strony rodziny, które jest zdecydowanie pomocne. Psycholog Wadowice może uświadomić bliskim na czym polega problem pacjenta i jak mogą mu ułatwić powrót do normalności. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy to depresja?
Nick: