Dodany: 2018-02-27 11:25:03
 

Alkoholizm

Alkoholizm, to przyczyna bezdomności, rozpadu więzi rodzinnych, wykluczenia społecznego, a często nawet śmierci. Z uzależnieniem od alkoholu zmaga się coraz większa ilość osób.

Jest to łatwo dostępna używka, poza tym w społeczeństwie funkcjonuje przyzwolenie na picie piwa po stresującym dniu, czy marnowanie całego weekendu na imprezy zakrapiane wysokoprocentowymi trunkami. W takiej atmosferze nietrudno o wejście na drogę nałogu. Jeśli człowiek chce się zmienić i ma wsparcie rodziny, to zazwyczaj trafia do kliniki leczenia uzależnień, gdzie przechodzi kilkudniowy detoks oraz kilkumiesięczną terapię pod okiem psycholog Wadowice. Jednak należy pamiętać o tym, że chorym pozostaje się do końca życia.

Nawet długotrwała terapia nie daje nam stu procentowej gwarancji, że pacjent po jej ukończeniu i wyjściu z ośrodka nie wróci do nałogu. Dlatego warto zapewnić mu dalszą pomoc ze strony psycholog Wadowice, aby kiedy znów przydarzy mu się sytuacja, w której nie będzie potrafił sobie poradzić inaczej niż nadużywając alkoholu, miał się do kogo zwrócić o fachową pomoc. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Alkoholizm
Nick: