Dodany: 2018-02-27 11:31:35
 

Problemy w szkole

Pedagog szkolny zwrócił Ci uwagę, że Twoje dziecko ma problemy z niewłaściwym zachowaniem? Agresja, nieposłuszeństwo czy problemy ze skupianiem się na lekcjach i nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami, mogą być pierwszymi objawami poważnych zaburzeń.

W tym momencie warto zastanowić się nad koniecznością udania się do psycholog Wadowice, który zajmuje się terapią dzieci. Przez kilka pierwszych spotkań będzie on próbował dowiedzieć się, gdzie leży przyczyna problemu. Być może są to szykany ze strony szkolnych kolegów, niespełniona, młodzieńcza miłość, albo konflikt pomiędzy rodzicami. Kłótnie małżonków, a w najgorszym przypadku rozwód mogą bardzo niekorzystnie odbić się na psychice młodego człowieka. Kiedy psycholog Wadowice dowie się z jakimi problemami zmaga się dziecko, będzie mógł nauczyć je jak sobie z nimi radzić.

Dzięki temu nawet po skończonej terapii nastolatek powinien umieć zapanować nad agresywnymi zachowaniami czy obraźliwymi docinkami, kiedy znajdzie się w sytuacji stresowej. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego najważniejsza zawsze jest szczera rozmowa rodziców z dziećmi oraz poświęcanie im uwagi..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Problemy w szkole
Nick: