Dodany: 2018-02-27 11:37:28
 

Kiedy do psychologa?

Kiedy udać się z dzieckiem do psycholog Andrychów? Jeśli ostatnio zauważyliście, że Wasza pociecha spędza zdecydowanie za dużo czasu przy komputerze i tak naprawdę nie chce robić nic innego, to zdecydowanie będzie potrzebna pomoc specjalisty. Tak samo jak w przypadku stwierdzanego coraz częściej ADHD, nadpobudliwość męczy nie tylko nauczycieli oraz innych uczniów, ale przede wszystkim samo dziecko.

Dlatego trzeba działać jak najszybciej i starać się zminimalizować stres związany z zaburzeniami. Terapia rozpoczyna się od spotkania z samymi rodzicami, których zadaniem jest opowiedzenie z jakimi problemami boryka się ich pociecha. Na podstawie informacji uzyskanych z wywiadu psycholog Andrychów jest już w stanie stworzyć sobie ogólny obraz sytuacji, później zaczynają się konsultacje z dzieckiem.

Zazwyczaj nasza pociecha zostaje z psychologiem sam na sam, ponieważ takie warunki sprzyjają otwarciu się dziecka i wypowiedzeniu informacji, do których bałoby się lub wstydziło przyznać w obecności rodziców. Terapia może trwać od kilku tygodni do kilkunastu miesięcy, a nawet dłużej. Wszystko zależy od rangi problemu oraz chęci współpracy dziecka i rodziców..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kiedy do psychologa?
Nick: