Dodany: 2018-02-27 11:40:46
 

Biofeedback

Czym jest biofeedback? Jest to metoda stosowana przez psychologów w celu pomocy pacjentom, aby wyeliminować lęki, fobie czy też nauczyć radzenia sobie w trudnych sytuacjach stresowych. Biofeedback w niektórych przypadkach może skutecznie zastąpić leczenie farmakologiczne, ale wymaga to konsultacji z lekarzem. Psycholog Andrychów może dzięki tej metodzie pomóc nam na przykład z nerwicami, zaburzeniami snu, niską samooceną, ADHD oraz ADD.

Skuteczność tej formy pomocy została potwierdzona badaniami i jest uważana za bezpieczną metodę walki z zaburzeniami zdrowia psychicznego. By wyeliminować objawy i negatywne zachowania związane z nadpobudliwością potrzeba około trzydziestu do czterdziestu sesji z psycholog Andrychów. Zaś, aby wyjść z lekkiej depresji musimy pójść nawet na 40 spotkań ze specjalistą.

Terapia jest długotrwała, ale możemy dzięki niej wrócić do normalności, a ponadto w większości wypadków ratuje przed wprowadzaniem leczenia farmakologicznego, co jest niezwykle istotne, ponieważ leki psychotropowe najczęściej otumaniają i mogą powodować skutki uboczne. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Biofeedback
Nick: