Dodany: 2018-02-27 11:41:40
 

Uzależnienie od hazardu

Uzależnienie od hazardu, to ogromny problem naszego społeczeństwa. Mimo że ustawa zabrania istnienia automatów, tak zwanych “jednorękich bandytów”, to prawo nie jest egzekwowane i praktycznie na co drugim osiedlu możemy znaleźć lokale ze szczelnie zasłoniętymi szybami, w których znajdują się maszyny do gry. Wydawałoby się, że uzależnienie od hazardu zaczyna się w kasynie, gdzie człowiek przegrywa ogromne kwoty, ale prawda jest zupełnie inna.

W nałóg najczęściej popadają osoby korzystające właśnie z automatów o niskich wygranych. Co jeszcze bardziej niepokojące z danych statystycznych wynika, że hazardziści popełniają samobójstwa częściej niż alkoholicy. Stąd jeśli zauważymy, że bliska nam osoba ma problem z hazardem, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby jak najszybciej udała się po pomoc do psycholog Andrychów. Dużym utrudnieniem w tej sytuacji jest fakt, że osoby uzależnione potrafią nawet latami ukrywać przed rodziną prawdę.

Wpadają w spiralę długów i dopiero, gdy tracą pracę, a banki i inni pożyczkodawcy zaczynają upominać się o zwrot pieniędzy, o problemach dowiaduje się rodzina. Wtedy niestety może być już za późno na pomoc psycholog Andrychów, choć w każdym przypadku warto spróbować.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Uzależnienie od hazardu
Nick: