Dodany: 2018-02-27 11:42:56
 

Czy to może być ADHD?

Twoje dziecko zachowuje się nadpobudliwie, nie potrafi usiedzieć nawet przez chwilę na miejscu, ma problemy ze skupianiem uwagi na lekcji? Mogą to być objawy ADHD. Zaburzenia koncentracji i nadpobudliwość, to tylko wierzchołek problemu. Dlatego po rozmowie z nauczycielami i pedagogiem szkolnym powinniśmy zabrać dziecko do psycholog Andrychów.

Specjalista dobierze najlepszą formę terapii indywidualną lub grupową, albo mieszaną. Być może nie uda się całkowicie wyeliminować problemu, ale zadaniem psycholog Andrychów będzie zminimalizowanie niepożądanych zachowań, nauczenie dziecka metod relaksacji i poprawienie jego koncentracji. Również rodzice powinni skorzystać z terapii, ponieważ muszą wiedzieć jak odpowiednio podchodzić do swojej pociechy, aby umieć ją wyciszyć i zapanować nad bogactwem emocji małego człowieka. W większych ośrodkach odbywają się specjalne warsztaty z umiejętności rodzicielskich, które również mogą okazać się niezwykle przydatne. Fachowe podejście do ADHD daje dziecku możliwość normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Często bagatelizowanie zaburzeń powoduje rosnące problemy z nauką i odrzucenie ze strony rówieśników. By temu zapobiec trzeba jak najszybciej rozpocząć specjalistyczną terapię.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy to może być ADHD?
Nick: