Dodany: 2018-02-27 11:50:27
 

Trening umiejętności społecznych

Czym jest trening umiejętności społecznych? Są to warsztaty prowadzone przez psycholog Andrychów, które mają na celu przystosowanie dzieci do otaczającej je rzeczywistości. W dzisiejszych czasach coraz częściej stwierdzane są u maluchów zaburzenia, takie jak ADHD.

Nadpobudliwość i brak koncentracji są uciążliwe zarówno dla dziecka, jego rodziców, jak i nauczycieli. Meczące zachowanie może także mieć wpływ na zaburzenia w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami. Stąd pomysł na zajęcia grupowe, które mają na celu pracowanie z trudnymi dziećmi nad rozwiązywaniem ich problemów w przyjaznej atmosferze zachęcającej do zmian. Kwestie jakie powinien rozwiązać taki trening, to między innymi radzenie sobie z negatywnymi emocjami, stresem, nauka rozwiązywania konfliktów oraz współpracowania z grupą.

Rodzice, którzy skorzystali z takiego rozwiązania są bardzo zadowoleni z jego efektów. Taka forma pracy z dzieckiem może być dużym wsparciem do prowadzonej regularnie przez psycholog Andrychów terapii indywidualnej.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Trening umiejętności społecznych
Nick: