Dodany: 2018-02-27 11:52:42
 

Zaburzenia żywienia

Zaburzenia żywienia, to temat który ciągle jest poruszany zdecydowanie zbyt rzadko. W szkołach nie uświadamiamy młodych ludzi, jakie zagrożenia niesie za sobą bezkrytyczne podążanie za trendami idealnego ciała, które promuje telewizja, praca oraz internet.

Wciąż za mało rozmawiamy z dziećmi na ten temat, a statystyki podają, że co najmniej dwa procent nastolatków cierpi na zaburzenia odżywiania. Co jest jeszcze bardziej niepokojące, aż dwadzieścia procent z nich podejmuje próby samobójcze. Te dane świadczą o tym, że problem nie jest wcale marginalny. Dlatego jeśli pedagog, nauczyciela czy rodzice zauważą zmiany w zachowaniu nastolatki, ciągłe diety, katowanie się ćwiczeniami, to powinni udać się z dzieckiem na konsultacje do psycholog Andrychów, dzięki temu być może uda się uniknąć tragedii.

Jeśli terapia niestacjonarna będzie nieefektywna, to można umieścić chorą na oddziale w ośrodku leczenia zaburzeń odżywiania. Jest to dość radykalne wyjście, ale czasami tylko całodobowa opieka psycholog Andrychów oraz pozostałego personelu medycznego może pomóc pacjentce w powrocie do normalności. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zaburzenia żywienia
Nick: