Dodany: 2018-05-21 12:31:47
 

Konsultacje psychiatryczne

Jeśli wydaje Ci się, że konsultacje psychiatryczne są zarezerwowane wyłącznie dla osób dorosłych, to jesteś w dużym błędzie. Nawet kilkuletnie dzieci mogą mieć zaburzenia psychiki, które destrukcyjnie wpływają na ich życie.

W literaturze można przeczytać o przypadkach samookaleczenia się na przykład przez dziewięciolatki. Autoagresja, jeśli nie jest w porę zauważona i leczona, może przeradzać się w jeszcze bardziej poważniejsze zaburzenia. klinika psychiatrii jest miejscem, gdzie rodzice razem z dzieckiem otrzymują kompleksową pomoc ze strony lekarza psychiatry, psychologów i pozostałych członków personelu medycznego. Czasami wystarczy terapia indywidualna i rozmowy ze specjalistami, ale w części przypadków niezbędne okazuje się zastosowanie farmakoterapii. Oprócz takich form leczenia, klinika psychiatrii oferuje swoim pacjentom również arteterapię czy oddziaływania rehabilitacyjne.

Dzięki holistycznemu podejściu do kwestii odzyskiwania zdrowia psychicznego zarówno dzieci, jak i dorośli w miarę szybko powracają do normalnego funkcjonowania. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Konsultacje psychiatryczne
Nick: