Dodany: 2018-05-21 12:32:58
 

Stały pobyt w klinice

Czy stały pobyt w klinika psychiatrii musi być ostatecznym wyjściem dla osób chorych psychicznie? Wszystko zależy od stopnia zaawansowania zaburzeń oraz ich charakteru.

Jeśli schorzenie nie wymaga całodobowej hospitalizacji, to pacjent może przebywać w domu pod opieką swoich bliskich i dojeżdżać na terapię kilka razy w tygodniu. Jednak w przypadku zaburzeń tła psychicznego cały czas należy uważnie obserwować chorego, gdyż niekiedy wydaje się, że wszystko jest w porządku, a nagle podczas nieobecności członków rodziny dochodzi do próby samobójczej. Zaawansowana depresja czy schizofrenia są niezwykle podstępnymi jednostkami chorobowymi i niekiedy bezpieczniej dla pacjenta jest gdy przebywa pod czujnym okiem lekarzy w klinika psychiatrii niż w domu, gdzie może dojść do tragedii.

Zdarza się, że rodzina na siłę próbuje namówić specjalistów do zmiany decyzji, bo ma nadzieję, że w znajomym otoczeniu dana osoba szybciej powróci do zdrowia, a w rzeczywistości zmiana środowiska może okazać się o wiele lepszym rozwiązaniem. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Stały pobyt w klinice
Nick: