Dodany: 2018-05-21 12:33:54
 

Klinika od środka

Czym różni się klinika psychiatrii od zwykłego szpitala? Wcale nie tym z czym kojarzy takie miejsca większość ludzi. Poprzez popkulturę wykształcił się w naszej głowie obraz otoczonej drutem kolczastym budowli, w której okna są zabezpieczone kratami, a pacjenci przechadzają się po korytarzach z błędnym wzrokiem.

Takie myślenie doprowadza do tego, że osoby, które faktycznie potrzebują specjalistycznej pomocy, zwyczajnie boją się po nią udać, a co gorsza ich bliscy odwodzą ich od tego pomysłu. Klinika psychiatrii może być naprawdę przyjaznym miejscem zarówno dla pacjenta, jak i jego bliskich. Są tam takie same warunki jak w innych szpitalach i personel medyczny, który służy w każdej chwili pomocą. W niektórych ośrodkach, aby zwiększyć sukces leczenia umożliwia się chorym korzystanie z takich usług jak masaże, czy terapia muzyką, albo sztuką.

Kiedy w ten sposób spojrzymy na placówkę, to od razu zrozumiemy, że misją jej funkcjonowania jest przede wszystkim pomoc, a nie jak nauczyły nas horrory, odseparowanie chorych od reszty społeczeństwa. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Klinika od środka
Nick: