Dodany: 2018-05-21 12:34:46
 

Pobyt w klinice psychiatrycznej

Pobyt w klinice psychiatrycznej nie jest niczym, czego powinniśmy się wstydzić. Każdy z nas może zachorować, a schizofrenia czy depresja są równie niebezpieczne dla zdrowia jak na przykład nowotwór.

Kiedy u pacjenta lekarze stwierdzą raka, to nie musi się on tłumaczyć wszystkim dookoła dlaczego skorzystał z pomocy i odbywa leczenie na oddziale onkologicznym w szpitalu. Natomiast gdy znajomi dowiadują się, że dana osoba była w klinika psychiatrii, to zaczynają się od niej odsuwać i uważają ją za dziwaka. W naszym społeczeństwie pokutuje wiele mitów na temat osób chorych psychicznie, która są dodatkowo podsycane przez horrory i inne treści popkultury. Należy walczyć z dyskryminacją pacjentów, dla których jedyną formą pomocy jest klinika psychiatrii.

Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, że przez obawę o reakcję znajomych, chory nie podejmie leczenia, w wyniku czego popełni samobójstwo, to od razu zaczynamy myśleć w zupełnie innych kategoriach. Ludzie życie jest bezcenne, dlatego musimy zrobić wszystko, aby osoby z zaburzeniami psychicznymi nie obawiały się korzystania z pomocy specjalistów. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pobyt w klinice psychiatrycznej
Nick: