Dodany: 2018-05-21 12:36:28
 

Problemy z anoreksją

Patrzysz w lustro i zamiast ślicznej, szczupłej dziewczyny ciągle widzisz otyłą i zmęczoną życiem kobietę? Mimo, że masz prawidłową wagę, to i tak odczuwasz nieodpartą chęć rozpoczęcia kolejnej diety, a nawet głodówki?

To bardzo niepokojące objawy, które mogą świadczyć o zaburzeniach odżywiania. Niekiedy gubimy się w dążeniu do wymarzonego ideału sylwetki i nie potrafimy powiedzieć sobie stop we właściwym momencie. To kończy się pobytem w klinika psychiatrii, gdzie lekarze walczą o życie zagłodzonych pacjentek, które mimo zbyt niskiej wagi, nadal uważają, że powinny zrobić wszystko, aby schudnąć. Wypaczony obraz własnego ciała jest wiodącym objawem anoreksji oraz bulimii, czyli najczęściej spotykanych zaburzeń związanych z pobieraniem pokarmu. Choroby te nie są domeną jedynie nastolatek.

Często dorosłe kobiety, które przeżyły jakąś traumę na przykład rozwód, zupełnie zmieniają swój tok myślenia i zaczynają się głodzić, bo uważają, że w ten sposób staną się atrakcyjniejsze dla mężczyzn, a w rzeczywistości trafiają na terapię do klinika psychiatrii.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Problemy z anoreksją
Nick: