Dodany: 2018-05-21 12:37:11
 

Jak rozmawiać z chorą osobą?

Twój bliski trafił do klinika psychiatrii i nie potrafisz sobie z tym poradzić? Często członkowie rodziny nie wiedzą jak rozmawiać z chorym psychicznie krewnym, albo w jaki sposób mogą mu pomóc w walce z chorobą.

Kliniki nierzadko prowadzą specjalne zajęcia dla rodzin, na których uczą akceptacji, zrozumienia, a także edukują na temat poszczególnych jednostek chorobowych. Każda osoba, która nie czuje się na siłach, aby towarzyszyć bliskiemu na drodze ku odzyskaniu zdrowia, może zapisać się na terapię indywidualną, gdzie wraz z psychologiem będzie pracować nad zmianą nastawienia i wyeliminowaniem obaw. Tylko kompleksowe podejście może pomóc choremu, dlatego tak ważne jest wsparcie ze strony rodziny.

Jeśli jej członkowie nie radzą sobie z daną sytuacją, to naprawdę warto skorzystać z pomocy specjalisty, bo może się okazać, że idąc za jego radą na nowo postaramy się zrozumieć naszego krewnego i damy sobie drugą szansę. Klinika psychiatrii powinna wspierać nie tylko chorego, ale także jego członków by zwiększyć skuteczność terapii. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak rozmawiać z chorą osobą?
Nick: