Dodany: 2018-05-21 12:37:57
 

Ośrodek prywatny czy publiczny?

Ile czeka się na miejsce w klinika psychiatrii? Wszystko zależy od tego czy wybierzemy ośrodek publiczny czy prywatny. Biorąc pod uwagę drugą opcję, przyjęcie chorego może nastąpić niemal w każdej chwili.

Zupełnie inaczej ma się sprawa, jeśli chodzi o terapię finansowaną z Narodowego Funduszu Zdrowia. Do specjalistów przyjmujących w takich placówkach kolejki są bardzo długie i pierwszeństwo mają jedynie osoby z poważnymi zaburzeniami, które zagrażają życiu. Dlatego prywatna klinika psychiatrii wydaje się być dobrą alternatywą dla publicznych ośrodków, choć należy liczyć się z obowiązkiem uiszczenia opłat, które nie zawsze są małe. Całodobowa opieka, odpowiednie leki, a także dodatkowe usługi jak muzykoterapia czy masaże są dość kosztowne.

W związku z czym nie każdego stać na pobyt w klinice, a co za tym idzie wielu osobom, które nie otrzymały pomocy zaraz po rozpoznaniu choroby, nie udaje się nawet rozpocząć terapii, gdyż coraz głębsze, nieleczone zaburzenia psychiczne doprowadzają do tragedii. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Ośrodek prywatny czy publiczny?
Nick: