Dodany: 2018-05-21 12:38:45
 

Nastolatek z depresją

Nastolatek, który trafia do klinika psychiatrii ma prawo czuć się zagubiony. Rodzice powinni wytłumaczyć dziecku, że nie zostawiają go w placówce za karę, tylko jest to niezbędne, aby powrócił do zdrowia psychicznego.

Jednocześnie trzeba bardzo wspierać młodego człowieka podczas terapii, ponieważ na każdym etapie leczenia niezbędna jest obecność rodziców, która zapewnia nastolatkowi swego rodzaju komfort. Wydawałoby się, że dzieci nie mają problemów psychicznych. Niestety to nieprawda i należałoby rozpocząć edukację rodziców w całej Polsce, żeby nie bagatelizowali pierwszych objawów chorób i szybko reagowali, zanim będzie za późno. Dzięki temu być może mniej nastolatków trafiałoby w tragicznym stanie do klinika psychiatrii.

Traktowanie pobłażliwie problemów z jakimi zmaga się dziecko, zazwyczaj kończy się napadami autoagresji, albo znacznie gorzej, czyli próbami samobójczymi. Dlatego lepiej odwiedzić specjalistę, kiedy tylko zaczynamy podejrzewać, że nasza pociecha może mieć zaburzenia na tle psychicznym..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Nastolatek z depresją
Nick: