Dodany: 2018-06-15 10:44:34
 

Problemy z narkotykami

Branie narkotyków nawet przez krótki okres może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w całym organizmie. Poza tym samo zakończenie brania zakazanych substancji zupełnie nie rozwiązuje problemu danej osoby.

Do końca życia pozostaje ona uzależniona i musi mieć silną wolę, aby już nigdy więcej nie wrócić do nałogu. Pomaga w tym psychoterapia Szczecin prowadzona przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy na każdym kroku wspierają oraz motywują do zerwania z używką, a później do trwania w tym postanowieniu. Ważną role w psychoterapia Szczecin odgrywa rodzina narkomana, która jest ważnym ogniwem w procesie wychodzenia z uzależnienia. Często osoby, które nie mają wsparcia najbliższych o wiele ciężej przechodzą proces detoksu, a także całą terapię, a często w ogóle z niej rezygnują i wracają do starych nawyków.

Równie ważna jest motywacja samego pacjenta, który najzwyczajniej w świecie musi chcieć zmienić swoje życie na lepsze. Bez tego nawet najlepszy psycholog nic nie wskóra, ponieważ nawet po terapii osoba uzależniona może wrócić na złą ścieżkę. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Problemy z narkotykami
Nick: