Dodany: 2018-06-15 10:47:52
 

Psychoterapia dzieci

Przykrą informacja jest to, że coraz więcej dzieci korzysta z psychoterapia Szczecin. Niestety żyjemy w czasach, kiedy rodzice kompletnie nie mają czasu dla swoich pociech. Większość dzieci po powrocie ze szkoły spędza czas samotnie przed komputerem.

To w dłuższej perspektywie może doprowadzić do poważnych zaburzeń, a nawet do uzależnienia na przykład od gier komputerowych czy korzystania z telefonu komórkowego. W takich przypadkach niezbędna jest już psychoterapia Szczecin. Natomiast jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto poświęcać czas swojemu dziecku oraz często z nim rozmawiać. Jeśli rodzic uważa, że jego pociecha jest odpowiedzialna i potrafi się sama sobą zająć, to jest w błędzie.

Nawet jeśli dziecko odgrzeje sobie obiad i odrobi lekcje, to nie zmienia to faktu, że tęskni za obecnością rodzica, a brak więzi emocjonalnej może doprowadzić do depresji nawet w młodym wieku. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak poważnym problemem jest pracoholizm, który zresztą również powinien zostać poddany terapii.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Psychoterapia dzieci
Nick: