Dodany: 2018-07-10 12:30:13
 

Doświadczanie choroby psychicznej

W naszym społeczeństwie nadal pokutuje przekonanie, że doświadczanie choroby psychicznej i związane z tym leczenie jest czymś uwłaczającym godności.

Na bazie tych założeń wiele osób nie decyduje się na podjęcie terapii lub leczenia psychiatrycznego, obawiając się posądzenia o szaleństwo czy brak zdolności normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Jesteśmy bardzo zamknięci w sobie i ukrywamy swoje bolączki przed otoczeniem, co tylko potęguje poczucie izolacji, zwłaszcza u osób doświadczających depresji, i powoduje, że choroba pogłębia się - i to znacznie. Wielu psychoterapeutów podkreśla, że wczesne podjęcie leczenia bardzo ułatwia powrót do normalnego funkcjonowania i nie powinniśmy go odwlekać do momentu, w którym nie wystarczy tylko wizyta u psycholog ursus, a będzie potrzebne również leczenie farmakologiczne.

Psycholog Ursus oferuje terapie zdolne przywrócić tak zwaną „normalność” osobom z zaburzeniami adaptacyjnymi, depresją lub innymi poważniejszymi chorobami. Również można skorzystać z pomocy podczas leczenia psychiatrycznego..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Doświadczanie choroby psychicznej
Nick: