Dodany: 2018-07-10 12:33:16
 

Wizyta u psychologa

Wizyta u psycholog ursus dla wielu osób wiąże się z pewnym dyskomfortem, który spowodowany jest zazwyczaj wewnętrznym nastawieniem do chorób psychicznych i samej psychoterapii.

Dla ogromnej części społeczeństwa nadal doświadczanie choroby psychicznej jest powodem do wstydu, a ukrywanie problemu staje się pewnego rodzaju cnotą pielęgnowaną w licznych kręgach. Czego nie widać „społecznie”, tego w pewnym sensie nie ma… Społeczny odbiór chorób psychicznych niestety związany jest z pokutującym jeszcze w dwudziestym wieku przekonaniem, że chory nie nadaje się i nigdy już nie będzie się nadawał do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie, więc należy go z niego wyrugować, a o całej sprawie zapomnieć, by nie zaszkodzić rodzinie i innym bliskim osobom.

Dopiero kilkadziesiąt lat temu zaczęto choroby psychiczne traktować jak te somatyczne, bez podchodzenia do pacjenta, jak do bytu niższej kategorii. Psycholog Ursus jest miejscem, gdzie każdy stan psychologiczny pacjenta zostanie potraktowany z należytą starannością i troską..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wizyta u psychologa
Nick: