Dodany: 2018-07-10 12:34:28
 

Niezauważone choroby psychiczne

Wiele chorób psychicznych może pozostać niezauważonych, dopóki ich faza rozwoju nie jest na tyle poważna, by uniemożliwić normalne funkcjonowanie.

Ogromna większość chorych spycha swój stan psychiczny na dalszy plan, zajmując się „bieżącymi” problemami i ignorując swoje psychiczne potrzeby. Taka postawa może być jedną z przyczyn pojawienia się choroby i jej rozwoju – ile osób zaniedbuje relacje na rzecz pracy, ile zgadza się na narastające napięcie, by osiągnąć większe zyski? Ogromne rzesze ludzi każdego dnia godzą się na zaniedbywanie swoich potrzeb psychologicznych, a część nawet stawia twierdzenie, że taka postawa jest pewnego rodzaju cnotą… Takie postępowanie zazwyczaj, prędzej czy później, kończy się wizytą u psycholog ursus, którego zadaniem staje się wyciągnięcie pacjenta z błota, w które sam, czasem bardzo ochoczo, się wpakował.

Wbrew pozorom z usług psycholog Ursus korzystają nie tylko osoby uzależnione czy dotknięte „popularnymi” schorzeniami – również biznesmeni niezdolni podjąć kolejnego przedsięwzięcia z powodu depresji czy studenci medycyny, którzy zbyt wiele uwagi poświęcili nauce o leczeniu chorób….

Dodaj nowy komentarz do artykułu Niezauważone choroby psychiczne
Nick: