Dodany: 2018-07-10 12:39:58
 

Zdrowie psychiczne

Zdrowie psychiczne jest jednym z elementów warunkujących szczęśliwe życie. Wbrew przekonaniom części społeczeństwa, nie tylko zdrowie fizyczne i pieniądze składają się na gwarancję dobrego przeżycia danego nam tu czasu.

Aby w pełni „korzystać z życia” musimy przede wszystkim mieć na to ochotę. W przypadku wielu chorób psychicznych ten warunek pozostaje niespełniony, szczególnie jeśli chodzi o osoby dotknięte depresją. Podczas choroby przestają nas cieszyć nawet te rzeczy, które dotąd sprawiały nam niebywałą przyjemność. Rezygnujemy z hobby na rzecz spędzania czasu na wpatrywaniu się w ścianę lub smutne rozmyślania. I nie jest to lenistwo, a zwykła choroba, którą można leczyć za pomocą psychoterapia ursus.

Już kilkukrotne spotkanie z terapeutą może pomóc nam spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy. Niewykluczone, że będziemy potrzebować także wsparcia leczenia środkami farmakologicznymi, jednak to nie one są kluczowym elementem decydującym o skuteczności psychoterapia Ursus. Pomaga przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zdrowie psychiczne
Nick: