Dodany: 2018-07-10 12:40:36
 

Leczenie chorób psychicznych

Leczenie chorób psychicznych bywa bardzo trudne z wielu powodów. Przede wszystkim decydujące jest nastawienie samego pacjenta, które w wielu przypadkach jest bardzo negatywne.

Osoba dotknięta chorobą psychiczną jest mniej zdolna do trwania w relacjach międzyludzkich, które są kluczowe podczas przebiegu psychoterapia ursus, wielokrotnie bywają też źle nastawione do samej „instytucji” psychoterapii. Dzieje się tak ze względu na pokutujące wśród dużej części polskiego społeczeństwa przekonanie, że uczęszczanie na psychoterapię jest czymś wstydliwym, podobnym bardziej do wizyty u proktologa niż dentysty. Sprawę najlepiej zamieść pod dywan i udawać, że nic się nie dzieje. Życie w zakłamaniu, a więc również izolacji od swojej lokalnej społeczności, nie pozwala na dogłębne zbadanie swojego życia wewnętrznego.

Psychoterapia Ursus wymaga też w dużym stopniu zaufania do prowadzącego pacjenta psychoterapeuty, z czym również bywają problemy. Wielu chorych nie chce lub nie potrafi zaufać, że drugi człowiek nie odrzuci ich, kiedy spotka się z ich prawdziwym wnętrzem..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Leczenie chorób psychicznych
Nick: