Dodany: 2018-07-10 12:41:35
 

Kogo dotykają choroby psychiczne?

Choroby psychiczne tylko z pozoru dotykają bardzo niewielką część społeczeństwa. Tak naprawdę bardzo wielu Polaków „ma coś za uszami” w sensie stabilności psychicznej.

Bywają przypadki fobii, nerwic (klasyczna nerwica natręctw przejawiająca się kompulsywnym sprzątaniem…), bardzo często depresji, które zwykle bywają spychane na dalszy plan i klasyfikowane jako zwykłe lenistwo. Duża część społeczeństwa jest ponadto przekonana, że problem chorób psychicznych jej nie dotyczy, bo przecież to byłby wielki skandal i wstyd, gdyby okazało się, że ktoś w otoczeniu jest dotknięty chorobą psychiczną, lub że to „ja” jestem nią dotknięty. Z tego powodu wielu chorych nie korzysta z psychoterapia ursus, która pomogłaby im wrócić do pełni sił i korzystania z życia we wszystkich jego aspektach.

Do dobrego przeprowadzenia psychoterapia Ursus jest jednak potrzebna akceptacja lub chociaż uznanie swojej sytuacji ze strony chorego, a o to bywa u nas bardzo trudno. Bardzo niewielu stać na przyznanie się do takiej słabości..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kogo dotykają choroby psychiczne?
Nick: