Dodany: 2018-07-10 12:44:37
 

Profilaktyka zdrowia psychicznego

psychoterapia ursus cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród osób dotkniętych rozmaitymi chorobami psychicznymi, jak również wśród tych, którzy spotkania z psychoterapeutą postrzegają jako profilaktykę zdrowia psychicznego.

Tak jak większość z nas regularnie odbywa wizyty u dentysty czy okulisty, tak część korzystających z oferty terapeutycznej dba o swojego ducha. A jest o co walczyć – przecież dysponując dobrym samopoczuciem i ogólną dobrą kondycją naszej psychiki jesteśmy w stanie w pełni korzystać z uroków życia i wspinać się na kolejne szczyty osiągnięć. Przede wszystkim mamy siłę spełniać marzenia swoje i niekiedy innych, jeśli jesteśmy altruistami w choć najmniejszym stopniu. Psychoterapia Ursus służy jednak przede wszystkim tym, których normalne funkcjonowanie zostało zakłócone przez pojawienie się choroby psychicznej.

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, jednak bardzo często są związane ze stresem przeżywanym na przykład w pracy lub traumatycznymi przeżyciami pacjenta. Czasem powodów może być więcej niż jeden, niekiedy jest ich kilkanaście..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Profilaktyka zdrowia psychicznego
Nick: